Web Tasarım Nasıl Yapılır?

Web tasarım; projelerinizi dijital ortamda hayata geçirmeniz için gereken süreçlerin ilkidir. İnternet sayfalarındaki yazılı, sesli ve görsel içeriklerin belli bir düzen dâhilinde sunulmasını sağlayan görsel hiyerarşiye web tasarım denir

Web Tasarım Nasıl Yapılır?

Web tasarım; projelerinizi dijital ortamda hayata geçirmeniz için gereken süreçlerin ilkidir. İnternet sayfalarındaki yazılı, sesli ve görsel içeriklerin belli bir düzen dâhilinde sunulmasını sağlayan görsel hiyerarşiye web tasarım denir.

Nasıl bir web tasarımı yapılacağı sitenin konseptine, hangi sektörde faaliyet gösterdiğine ve hedef kitlenin kimlerden oluştuğuna göre değişir.

 

Web Tasarım Neden Önemli?

Bütün sitelerin temel yapı taşını web tasarım oluşturur. Zira tasarım; insanların markanızı algılama biçimini etkiler. Ziyaretçileriniz üzerinde iyi bir izlenim uyandırmanızın yolu güzel bir tasarımdan geçer.

Sitenizin tasarımı güven vermiyorsa, kurumsal görünmüyorsa kullanıcıların sitenizde geçireceği zaman birkaç saniyeden fazla olmayacaktır. Öte yandan sitenizin arama motorlarında kolayca üst sıralara yükselebilmesi, tasarımınızın SEO uyumlu olmasını gerektirir.

Özetle; daha fazla trafik, geri dönüşüm, potansiyel müşteri ve kârlılık oranı için kaliteli web tasarımı kullanmaya ihtiyacınız vardır.

 

Web Yazılım ile Web Tasarım Farkı

Sitedeki metinlerin, görsellerin düzenlenip ziyaretçilere sunulması web tasarım olarak adlandırılır. Web yazılım ise, internet sitesinin oluşturulması ve geliştirilmesi için ihtiyaç duyulan uygulamalardır. Yani web yazılım kodlama ile, web tasarım ise görünüm ile ilgilidir.

Bununla beraber yazılım ve tasarım arasında sıkı bir ilişki vardır. Sitenin fonksiyonel bir yapıya kavuşması için her ikisi birbirini tamamlamak zorundadır.

 

Web Tasarım Nasıl Yapılır?

Web tasarım sürecini oluşturan temel aşamalar şöyle sıralanabilir:

 • Projelendirme

  Hedeflerin doğru belirlenmesi için ayrıntılı analiz yapmaya ihtiyaç vardır. Bu nedenle web tasarımının ilk basamağı strateji geliştirme ve planlama yani projelendirme aşamasıdır.
  Yazılım Ajansı bu etapta beklentilerinizi ve sitenizin ihtiyaçlarını değerlendirir. Rakiplerinizi ve sektörünüzü araştırır. Tüm bu verilerden yola çıkarak size özel bir yol haritası hazırlar.
  Daha sonra tarafınıza örnekler sunulur ve istekleriniz teyit edilir.

 • Tasarım ve Arayüz

  Firmanızın tarzı ve konsepti göz önünde bulundurularak uygun şablonlar kullanılır. Ekibimiz; hem sizi, hem arama motorlarını, hem de hem ziyaretçilerinizi memnun edecek mükemmel tasarımı ortaya koymak için çalışır.
  Geliştirilecek tasarım ile ilgili detaylar size sunulup onayınız alındıktan sonra işlemlere başlanır. Planlanan web tasarım; kollektif bir takım çalışmasının ürünü olarak, bildirilen süre zarfında hazırlanır.
  Süreç boyunca en güncel ve gelişmiş programlardan, en yeni tasarım trendlerinden faydalanılır. Böylelikle modern, güncel ve kullanışlı bir tasarım çalışması gerçekleştirilmiş olur.

 • Test Yayını

  Her şey tamamlandıktan sonra sitenin son hâli test edilir. Böylelikle herhangi bir problem olmadığı kesinleştirilir. Bu aşamada web sitesi; masaüstü ve mobil platformlarına yönelik ayrı testlerden geçirilir. Bu adımı başarıyla atlatan projeniz artık yayınlanmaya hazırdır.

 

Web Tasarımda Nelere Dikkat Ediyoruz?

 • Sitenin arama motorlarında tam olarak erişilebilir hâle gelmesi ve sıralamalarda kolayca yükselebilmesi için SEO uyumluluğunu önemsiyoruz.
 • Sizi, hizmetlerinizi, ürünlerinizi, markanızı ayrıntılı ve net bir biçimde tanıtmasına özen gösteriyoruz.
 • Renklerden fontlara varıncaya dek her şeyi dikkatle seçiyoruz.
 • Kullanıcı dostu bir web tasarımı oluşturmak için sadelikten yana oluyor, bunu yaparken kaliteden ve etkileyici görsellikten ödün vermiyoruz. Estetiği asla ihmâl etmiyor, göz alıcı tasarımlarla ziyaretçilerinizde etki bırakıyoruz.
 • Güvenlik önlemleri, eklentiler, temalar, içerik ve tasarımla bağlantılı olan diğer tüm hususları hesaba katıyoruz.
 • Sayfa öğelerinin yerleşimi, kategori düzeni, butonlar; web tasarımını oluşturan ne varsa hepsini bir bütün hâlinde ele alıyoruz. Tüm parçaları belirli bir âhenk içerisinde bir araya getirerek tutarlılık, şıklık ve işlevsellik elde ediyoruz.
  Siz de web tasarım ihtiyaçlarınızı profesyonel bir şekilde karşılamak ve potansiyel hedef kitlenize en etkili yoldan ulaşmak için bizi tercih edebilirsiniz.
Projeleriniz İçin Bizim ile İletişime Geçin Telefon 05527330861 Email [email protected] Adres Türkiye / Bursa / Merkez